Проведено ІХ Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми експериментальної психології: досвід та перспективи»

26 жовтня 2023 р. відбулась ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми експериментальної психології: досвід та перспективи» (на пошану професора А.І. Шинкарюка).

Організаторами заходу виступили Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка (м. Кам’янець-Подільський) та Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України (м. Київ), зокрема кафедра загальної та практичної психології і спільна наукова лабораторія психології навчання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.
  Співорганізаторами виступили: кафедра психології Херсонського державного університету, кафедра педагогічної та вікової психології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кафедра соціальної педагогіки Інституту педагогіки Жешівського університету (м. Жешів, Республіка Польща), Association pour la Promotion des Sciences et des Innovations (м. Париж, Франція).
До участі у конференції долучились понад 100 учасників з України та із-за кордону. Під час воєнного стану конференція проводилась дистанційно.
 Мета конференції – висвітлення результатів досліджень актуальних проблем експериментальної психології, представлення широкого спектру наукових розробок вітчизняних та зарубіжних дослідників, аналіз проблем, умов і труднощів психічного розвитку, вікових та індивідуальних особливостей становлення особистості.
 Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми експериментальної психології: досвід та перспективи» на пошану професора Шинкарюка А.І.» проводиться із 2015 року спільно Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка та Інститутом психології імені Г.С. Костюка НАПН України із залученням ЗВО України та із-за кордону.
Щороку до проведення конференції публікуються «Матеріали науково-практичної конференції «Актуальні проблеми експериментальної психології: досвід та перспективи».
Актуальні проблеми експериментальної психології: досвід та перспективи (на пошану професора Шинкарюка А.І.): Матеріали IX Міжнародної науково-практичної конференції, 26 жовтня 2023 р. / за ред. С.Д. Максименка, Л.А. Онуфрієвої. Кам’янець-Подільський : 160 с. Англ., укр., пол.
Основні питання, що пропонувалися для обговорення:
1. Експериментальні дослідження в психології особистості.
2. Проблема методу в психології: теоретичний та історичний аспекти.
3. Експеримент у загальній (диференційній, соціальній та ін.) психології.
4. Математичні методи і форми обробки даних психологічних досліджень.
5. Експериментальний метод у системі професійної підготовки майбутніх фахівців.
 Учасники ІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми експериментальної психології: досвід та перспективи» (на пошану професора А.І. Шинкарюка) висловили особливу подяку за чітку роботу організаційного комітету та прийняли резолюцію щодо необхідності продовження щорічного проведення науково-практичної конференції з обраної тематики з метою обміну інформацією про дослідження, апробацією результатів теоретико-експериментальних пошуків, а також визначення наукових орієнтирів на перспективу.