Моніторинг ОПП Психологія: співпраця зі стейкголдерами

У межах моніторингу ОПП Психологія 6 листопада 2023 р. відбувалась зустріч з керівником Інклюзивно-ресурсного центру Кам’янець-Подільської міської ради Ільніцькою Ларисою Василівною. У колі співпраці було обговорено питання психологічного забезпечення інклюзивної освіти у нашому регіоні. Зокрема, було висвітлено проблеми організації психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

Під час зустрічі було визначено, що робота з дітьми з особливими освітніми потребами має бути спрямована на формування компетентностей цілеспрямованої підтримки через надання соціально-психологічної допомоги. З’ясовано, що процес інтеграції може вважатися повноцінним, якщо забезпечує такі умови: навчання кожної дитини відповідно до її особливих освітніх потреб і потенціального розвитку; розширення кола спілкування дитини з особливостями психофізичного розвитку та підвищення якості її соціальної адаптації. Відповідно до цього Ільніцька Ларисоа Василівна запропоновувала внести до ОПП освітні компоненти, що стосуються психологічного супроводу дітей з ООП.