23 квітня 2024 року на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася ХVІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми психології особистості та міжособистісних взаємин».

Співорганізаторами конференції виступили: Національна академія педагогічних наук України, Міністерство освіти і науки України, Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Факультет спеціальної освіти, психології і соціальної роботи, Кафедра загальної та практичної психології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Науково-дослідна лабораторія психології навчання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Кафедра психології Херсонського державного університету, Кафедра педагогічної та вікової психології, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Кафедра соціальної педагогіки Інституту педагогіки Жешівського університету (м. Жешів, Республіка Польща), Association pour la Promotion des Sciences et des Innovations (м. Париж, Франція)

Тематичні напрямки роботи конференції:
1. Психологічні підвалини атрибутивних ознак особистості: функції, розвиток, здійснення та самореалізація.
2. Проблеми розвитку, формування, соціалізації особистості.
3. Особливості психологічної реабілітації, адаптації та психокорекції особистості.
4. Психологія національної самосвідомості та ідентичності.
5. Експериментальні дослідження в психології особистості.
6. Проблеми міжособистісних взаємин у навчально-виховному процесі.
7. Особливості збереження психічного здоров’я особистості.
8. Соціально-психологічні засади розвитку та становлення майбутніх фахівців в умовах євроінтеграції.
9. Соціально-психологічні засади життєдіяльності особистості у період суспільно-політичних трансформацій.
10. Психологія міжособистісних взаємин у сфері професійної діяльності.
11. Психологічні механізми становлення цінностей особистості.
12. Психологія людини в екстремальних ситуаціях.
13. Психологічні засади булінгу, насилля та дискримінації: причини виникнення, шляхи подолання і профілактики.
14. Актуальні проблеми спеціальної психології.
15. Психологічна допомога у кризових ситуаціях.

Опубліковано матеріали учасників конференції:
Актуальні проблеми психології особистості та міжособистісних взаємин: Матеріали XVI Міжнародної науково-практичної конференції, 23 квітня 2024 р. / за ред. С.Д. Максименка, Л.А. Онуфрієвої. Кам’янець-Подільський : Видавець Ковальчук О.В., 2024. 240 с. Англ., укр., пол.
Матеріали XVІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми психології особистості та міжособистісних взаємин» присвячено 16-й річниці заснування 10 квітня 2008 року спільної науково-дослідної лабораторії психології навчання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.
У матеріалах XVІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми психології особистості та міжособистісних взаємин» окреслено найактуальніші проблеми сучасної психології, представлено широкий спектр наукових розробок вітчизняних і зарубіжних дослідників у галузі психології. Матеріали учасників конференції адресуються фахівцям та усім, хто цікавиться сучасним станом розвитку психологічної науки.
  Резолюція конференції
Учасники ХVІ міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми психології особистості та міжособистісних взаємин» відзначили актуальність наукових повідомлень науковців-учасників конференції та прийняли резолюцію щодо необхідності продовження щорічного проведення науково-практичної конференції з обраної тематики з метою обміну інформацією, апробацією результатів теоретико-експериментальних пошуків, а також визначення досліджень на перспективу.